Donnafugata

DONNAFUGATA – jak głosi legenda to miejsca gdzie znalazła schronienie „uciekająca kobieta” i takie właśnie ma znaczenie nazwa Donnafugata – jej winnice i wspaniałe wina białe, czerwone, różowe, szampany. To winiarnia jedna z najważniejszych na Sycylii, z ponad 160 letnim doświadczeniem. 

Donnafugata reprezentuje rzemieślniczą i kreatywną doskonałość wina Made in Italy na świecie. To firma rodzinna w ciągłym ruchu, która jest przykładem autentycznej i zrównoważonej winiarskiej Sycylii. Winnica skupia swoją uwagę na małych, prestiżowych produkcjach z wyjątkowych terenów i winnic.

Uciekająca kobieta przywołuje historię Marii Karoliny, matki Ferdynanda IV Barbona. To właśnie ona na początku lat 800 uciekła z Neapolu przed oddziałami napoleońskimi. Schronienie znalazła na Sycylii, gdzie obecnie znajduje się winnica Donnafugata. Wydarzenie to było inspiracją do stworzenia logo winnicy.

Donnafugata produkuje swoje wina z poszanowaniem środowiska, które zdobywa serca fanów, smakoszy i kolekcjonerów z całego świata. Naturalna gleba, odpowiednie położenie i wysokość nad poziomem morza, charakter klimatu i winorośli są najważniejszymi cechami dla powstającego wina. Winnice Donnafugata oprócz Marsali, to Contessa Entellina – największa z winnic, Pantelleria i Vittoria u stóp wulkanu Etna. 

W Donnafugata pojedynczy detal jest precyzyjnie dopracowany, a na każdy rodzaj wina dobrana jest inna etykietka. Pokazuje to z jak wielkim oddaniem winnica przekazuje swoje produkty dla przyszłych konsumentów. 

Każda z wyprodukowanych butelek jest wyjątkowa nie tylko przez zawartość wspaniałego wina, ale również przez artystyczne etykietki. Pojedyncza etykietka zaprojektowana jest z myślą o ukazaniu unikatowego charakteru każdego z win. Każda z nich to inna historia i bogactwo kolorów, od których nie można oczu oderwać.